Pastuch Elektryczny .pl
 O firmie | Kontakt | mapa strony

Bezprzewodowe i przewodowe ogrodzenia dla psów

Budowa ogrodzenia elektrycznego wokół domu wymaga przemyślenia i odrobione znajomości dostępnych na rynku rozwiązań. Na początku trzeba sobie zadać pytanie jaki cel chcemy osiągnąć, do czego ogrodzenie ma służyć i czy wybrane rozwiązanie nie będzie uciążliwe dla domowników.

Na problemy z psem mamy do dyspozyji trzy podstawowe rozwiązania:
psy Budując ogrodzenie elektryczne dla psa należy pamiętać, iż każdy pies ma indywidualną tolerancję na impulsy elektryczne. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to pies rasy dużej czy małej. Często zdąża się że małe pieski wymagają silnego elektryzatora, a duże osobniki są bardzo wrażliwe. Praktyka mówi jednak, że do dyscyplinowana naszych pupili powinniśmy używać impulsów o minimalnej energii.

Psy bardzo szybko dyscyplinują się. Już po kilku razach (krach elektrycznych) uczą się że miejsce ogrodzenia elektrycznego jest nieprzyjazne i nienależny w to miejsce powracać!

Do budowy ogrodzeń dla psów nie powinno używać się elektryzatorów o dużej mocy, może się jednak okazać, iż zbyt słaby elektryzator nie będzie spełniał swojej funkcji.
Omówimy kilka wybranych rozwiązań:

Obroża antyszczekowa
Obroża przeciw szczekaniu jest skutecznym sposobem zdyscyplinowania pupila i oduczenia go głośnego zachowania. Głośne szczekanie lub wycie jest często trudnym do oduczenia zachowaniem. Tym bardziej, iż pies wyje gdy pozostaje sam w obejściu, a uciążliwość tego nawyku odczuwają głównie sąsiedzi. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta, tutaj obroża przeciw szczekaniu. Dobra obroża antyszczekowa powinna sygnalizować gotowość ukarania impulsem elektryczny. Gotowość ta sygnalizowana winna być sygnałem dźwiękiem. Dla większości psów po jakimś czasie (czasie nauki) sam dźwięk skutecznie uspokajał będzie zwierze.

Dostępne obroże mają regulowany pas i wymienne styki elektrod tak by w swobodny sposób dopasować urządzenie do rozmiarów szyi psa i grubości sierści. Obroża antyszczekowa jest urządzeniem autonomicznym, do pracy nie wymaga innych odbiorników ani nadajników. Do działąnia wymaga jedynie sprawnej baterii.

Obroże Antysczekowe
        


Obroża elektryczna - niewidzialne ogrodzenie dla psa.
Obroża elektryczna dla psa jest nowym pomysłem nadzorowania kontroli i ochrony zwierząt - nie tylko psów . Skuteczność urządzenia oparta jest na nowej technologii i służy do edukacji psa , który musi nauczyć się respektować niewidzialną barierę. Za pomocą obroży elektrycznej mogą Państwo zabezpieczyć np. ogród, basen , rabaty kwiatowe. Mogą Państwo także skutecznie powstrzymać psa przed ucieczkami przez otwartą bramę w momencie kiedy np. wyjeżdżają Państwo samochodem. Aby dowiedzieć się więcej na temat obroży elektrycznej należy wejść w ten link.

Podstawową zaletą bezprzewodowej obroży elektrycznej jest fakt iż działa ona tylko i wyłącznie na zwierze które ma założona obroże, w ten sposób nie ma ryzyka, iż urządzenie będzie niewygodne dla ludzi. Dodatkowo mamy możliwość dyscyplinowania jednego bardziej upiornego psa, np tego który przechodzi przez ogrodzenie, podczas gdy drugie zwierze bez obroży nie będzie narażane na impulsy elektryczne.

Ze względów bezpieczeństwa technologia microprocesora kierująca obrożą , "zabrania" systemowi dostarczania impulsu przez czas dłuższy niż 30 sekund. Jest bardzo ważne wyprowadzić psa z tego obszaru przed ponownym podłączeniem obroży. Gdyż może się zdarzyć, iż nasz pupil utknie w polu działania nadajnika - przewodu.

Obroża Elektryczna
        


Pastuch elektryczny dla psa
Elektryczne ogrodzenia podwórka lub wybiegu dla psów stanowią najczęściej rozwiązania zaczerpnięte z rolnictwa. I tak urządzenia stosowane zazwyczaj dla koni czy krów służą i doskonale sprawdzają się jako rozwiązania dla naszych pupili. Zasada działania jest dokładnie taka sama jak każdego innego pastucha elektrycznego. Nie ma więc co opisywać szczegółowo tego typu rozwiązanie. Ważne jest jedynie by elektryzator miał odpowiednią moc a linie ogrodzenia (najlepiej dwie) usytuowane były na wysokości około 20 i 40 cm nad ziemią.Schemat budowy pastucha elektrycznego
    Legenda:
  1. Elektryzator
  2. Bolec uziemienia- uziom
  3. Uziemienie (trzy uziomy poł+/-czone szeregowo)
  4. Uchwyt drutu ogrodzenia
  5. Izolowany słupek (np. palik polipropylenowy) b+/-dĽ słupek drewnianych z izolatorem
  6. Naci+/-gacz drutu ogrodzenia
  7. Drut ogrodzenia (dwa druty na słupku co 45cm)
  8. Tabliczka ostrzegawcza: Uwaga ogrodzenie elektryczne
Część informacji zaczerpnęliśmy ze strony pastuch.pl


Zobacz też temat ogólny ogrodzenia elektryczne


(c) Pastuch elektryczny